• Úvod
  • Blog
  • Rady a tipy
  • Rozlouskněte oříšek v podobě výběru ideální kanceláře. Víme, jak na to!

Rozlouskněte oříšek v podobě výběru ideální kanceláře. Víme, jak na to!

Otázka, která trápí každého podnikatele v okamžiku, kdy se rozhodne pro novou kancelář. Podle jakého klíče se mám řídit? Není potřeba zoufat, připravili jsme pro vás šest nejdůležitějších kritérií, na která je potřeba pamatovat při výběru kanceláře tak, aby vám opravdu sloužila a nebyla jen dalším zbytečným výdajem.

Podle čeho vybírat ideální kancelář?

Když opomineme nejdůležitější fakt ovlivňující výběr kanceláře, finance, je potřeba se soustředit i na pár dalších věcí. Do přehledu těch nejdůležitějších patří: lokalita, vybavenost, rozměry, energetická náročnost, prestiž budovy i vzdálenost od škol v okolí. Proč jsou jednotlivá kritéria důležitá vám hned vysvětlíme.

 

Lokalita

Lokalita je hned vedle financí druhým nejdůležitějším faktorem, který byste měli zohledňovat při výběru kanceláře. Je skvělé mít kanceláře v centru, ale pokud máte sklady na okraji města a vaši zaměstnanci potřebují být v osobním kontaktu každý den, zkuste volit něco bližšího. Naopak pokud často chodíte na schůzky s klienty, kancelář poblíž centra by se hodila. V obou modelových případech jde zejména o čas, který byste trávili na cestě. 

Vlněná Office Park Brno

 

Vybavenost

Tento bod se nemusí zdát zas tak podstatný, ale opět jsou tu dvě roviny. V okamžiku začínajícího podnikání budete rádi za vybavenou kancelář, do které nemusíte investovat další prostředky. Pokud už jste ale zaběhlá firma a jen se stěhujete do nových prostor, uvítáte, když bude kancelář bez vybavení a budete si vybavení moci jen přestěhovat, nikoliv se ho zbavovat, nebo řešit vyklízení.

 

Rozměry

Pojďme si říct, že tento bod se může zdát jako samozřejmost, ale možná právě proto je potřeba ho zdůraznit. Když už se stěhujete, myslete na budoucnost. Máte v plánu rozšiřovat tým? Berte to v potaz. Vleze se do místnosti ještě jeden nebo dva pracovní stoly navíc? Pokud ne a už tak byste byli jako sardinky, zkuste se poohlédnout po něčem větším.

ukázková kancelář

 

Energetická náročnost

V dnešní době neustálého zdražování firmy je potřeba myslet na energetickou náročnost budovy. Je sice krásné mít kancelář v secesní budově v centru s vysokými stropy, ale až dojde nedoplatek, účetní nebude nadšená a váš firemní účet už tuplem. Většina nově vystavených administrativních budov na tento fakt pamatuje a snaží se být co nejméně energeticky náročnými

 

Prestiž budovy

Tento bod je spíše takovou třešinkou na dortu než nutným kritériem ovlivňujícím vaše rozhodnutí. Jen si představte, že jdete za právníkem a on sedí v polorozbořené budově, kde na chodbě pomalu nesvítí světlo a sedí v kumbálku 3x3 metry. Asi mu moc nebudete věřit, že je to opravdu dobrý právník. Zkuste zohlednit, zda ke svému oboru potřebujete nejmodernější kancelář v budově, která vyhrála Projekt roku 2023, nebo vám bude bohatě stačit starší, ale útulnější místo. 

Triniti Office Center Brno

 

Vzdálenost firmy od škol v okolí

Tohle je velmi podstatný bod a hned vysvětlíme proč. Pokud chcete využívat sílu brigádníků, což je rozhodně skvělý nápad ve studentském městě jako je Brno, vzdálenost firmy/kanceláří od škol byste měli jednoznačně vzít v potaz. Druhou stranou této školní mince jsou i vaši zaměstnanci, kteří mohou být déle v práci, protože nemusí vyzvedávat děti ze školy na druhém konci města. 

 

Poradíme vám

S výběrem vhodné kanceláře si můžete poradit také díky chytré kalkulačce na našem webu. Stačí zvolit kolik osob v kanceláři bude, případně vaše specifické požadavky, jako jsou serverovna či zasedací místnost. Kalkulačka vám pak najde nejvhodnější prostory pro vaše podnikání. Pokud jste si jistí tím, co hledáte a kalkulačku ani nevyužijete, stačí si vyhledávání zvolit parametry a systém donajmu.cz pro vás najde vhodné prostory.

 

Věříme, že vám náš seznam kritérií, které zvážit při výběru kanceláře pomůže a zvolíte to správné místo pro vaše podnikání. Pamatujte, že tato kritéria jsou obecnější a vždy bude hrát stejně klíčovou roli druh vašeho podnikání a osobní preference.

 

Otázky a odpovědi

Přinášíme vám FAQ k tématu výběru ideální kanceláře k pronájmu

 

Jaké jsou výhody pronájmu kanceláře v centru města?

Pronájem kanceláře v centru města přináší několik výhod! Za prvé, máte vynikající dostupnost pro své zaměstnance i klienty díky blízkosti MHD. Kromě toho, centrum zvyšuje prestiž vaší firmy a budete lépe vidět. V okolí také najdete spoustu restaurací, kaváren a služeb, což zlepší pracovní pohodu vašeho týmu. A navíc, pokud potřebujete něco vyřídit, máte vše po ruce!
 

Jak mohu zjistit, zda kancelář splňuje mé potřeby?

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda kancelář splňuje vaše potřeby, je osobní návštěva. Při prohlídce si všímejte vybavení, dispozice a celkového prostředí. Přemýšlejte o tom, zda prostor bude pohodlný a praktický pro váš tým. Zeptejte se také na možnosti úprav a flexibility pronájmu. Nezapomeňte ověřit dostupnost MHD, parkování, případně možnosti stravování v okolí.

 

 

 

autor článku: Mgr. Jan DufekKomerce