• Úvod
  • Blog
  • Rady a tipy
  • Přemýšlíte o nové kanceláři. Kdy je správný čas na její hledání?

Přemýšlíte o nové kanceláři. Kdy je správný čas na její hledání?

Začali jste podnikání z bytu, ale aby u vás doma byli každý den kolegové prostě není to pravé ořechové. Coworkingová místa vás nebaví, nebo se vaše firma rozrostla a aktuální prostory vám už nestačí? Nejspíš nastal vhodný čas na hledání kanceláře nebo její výměnu!

Osm kolegů v jedné kanceláři o velikosti 25m2, hluk a minimální soustředění na práci. Vaše každodenní realita, která už vás nebaví a cítíte, že je na čase to změnit. Hledáte nové kanceláře, ale moc tomu nerozumíte a ztrácíte se při čtení slov shell and core? Připravili jsme pro vás pár bodů, na co myslet, zejména co se času týká, když vybíráte kancelář.

Rovnou si vysvětleme shell and core

Tento termín označuje kancelář, respektive prostor, který je nezařízený s nezapracovanými stěnami, podlahami i stropy. To znamená, že kancelář neobsahuje žádné vnitřní dělení, instalace nebo zařízení. Výhodou takovéto kanceláře je, že si klient může prostory vystavět a uspořádat tak, jak to vyhovuje právě jeho podnikání. Je ale potřeba počítat s počáteční investicí do prostor a delší dobou k nastěhování. Většinou se jedná o čtyři měsíce až půl rok od podepsání kontraktu a projektu.

Jen 15 % z nabídky kanceláří připadá na prostory připravené rovnou k nastěhování, počítejte s dobou k nastěhování okolo 14 dnů. 

Shell and core kancelář - donajmu

Chcete jen drobné úpravy

Rozhodnete se pro administrativní prostory, ale chcete vyladit pár detailů. Například vybourat či přidat jednu příčku, změnit podlahu a vymalovat, tak to počítejte s realizací kolem jednoho až dvou měsíců. Opět nezapomínejte na měsíc k podpisu kontraktu. 

Přemýšlíte o změně v budoucnu

Pokud přemýšlíte o změně kanceláře bez časového horizontu, například pokud víte, že se v následujícím roce dvou budete rozšiřovat, můžete už „rozhodit sítě“. Ideálně co nejdříve specifikujte poptávku a zadejte ji. Realitní kanceláře vás pak zadarmo informují o vhodných možnostech. 

Výběr kanceláře může hrát klíčovou roli v rozvoji vašeho podnikání. Nezapomínejte počítat s časovým horizontem od podepsání smlouvy po nastěhování. Pravda dnešní doby je taková, že se téměř většina kanceláří neobejde bez drobných úprav. Je potřeba proto myslet i na finance s tím spojené. S ohledem na dodělávky v kancelářích a jejich malou dostupnost doporučujeme myslet na stěhování s předstihem. Vaše realitní kancelář vás upozorní, pokud se na trhu objeví prostory vhodné pro vaši firmu. 

autor článku: Mgr. Jan DufekKomerce