• Úvod
  • Blog
  • Rady a tipy
  • Malé kanceláře a co o nich potřebujete vědět, než si taky jednu pronajmete

Malé kanceláře a co o nich potřebujete vědět, než si taky jednu pronajmete

Pracujete remote a home office vás už nebaví? Potřebujete si vytvořit svůj prostor na práci, ale doma to prostě není ono, nebo vás neustále něco vyrušuje? Máme řešení – malou kancelář! Obliba malých kanceláří neustále roste a po přečtení pochopíte proč a možná si i vy jednu pronajmete.

Jak vypadá malá kancelář?

Když se řekne malá kancelář, většina z nás si představí kumbál bez oken nebo prostor, kam dáte stůl a budete rádi, že se vůbec pohnete. Teď vás vyvedeme z omylu, protože malé prostory dnes už vypadají zcela jinak. Jedná se o jednotlivé kanceláře nebo soubory kanceláří do 50 m². 

Výhody malé kanceláře

Proč si ale takovou kancelář pořídit na rozdíl od klasické kanceláře? Pokud jste začínající firma nebo samostatný pracovník, rozhodně oceníte finanční úsporu díky sdílení nákladů na sociální zázemí či služby recepce. V některých prostorách je i možnost hodinového pronájmu zasedací místnosti. 

Dalším z důvodů může být již zmiňovaná flexibilita a komornější prostředí. Na nikom nejste závislí a můžete se rozhodovat zcela samostatně. V případě růstu firmy se dá vždy pronajmout kancelář navíc. 

Aby se z vaší kanceláře stala oáza klidu, vhodná k pracovním povinnostem, stačí si pohrát s nábytkem. Malá kancelář vás naučí si ponechávat jen to důležité pro práci, čím opět zvýší vaši koncentraci a produktivitu.

Donajmu - malá kancelář

Mekka malých kanceláří

Nejžádanějším místem k pronájmu malých kanceláří je střed města a jeho okolí. S pracovním místem v centru přichází otázka parkování. Nejčastěji se v rámci nájmu vyřídí i povolení parkovat v modrých zónách. Vzhledem k tomu, že rezidenti jsou přes den mimo své domovy, místo k zaparkování se najde bez větších obtíží. V případě administrativních budov je dokonce k malé kanceláři i jeden parking samozřejmostí.

Coworkingová centra

V nových administrativních budovách vznikají spíše prostory od 50 m². Alternativou k malým kancelářím jsou tak tzv. coworkingová centra, která jsou součástí budovy a nabízejí možnost pronajmutí samostatné kanceláře nebo pracovního místa. 

Trendy v malých kancelářích

Nejčastěji si menší kancelářské prostory pronajímají klienti z řad advokátů, stavebních inženýrů, znalců a freelancerů. Svou práci nejsou schopni plnit plně z domova, případně přijímají návštěvy klientů.

Ať už pracujete na sebe, rozšiřujete svoje podnikání, nebo jen potřebujete vhodné místo ke schůzkám s klienty, malá kancelář je ideálním řešením vašich potřeb. Správný realitní makléř vám najde perfektní místo přesně pro vás.

Prohlédněte si naší nabídku kanceláří k pronájmu v Brně

 

Tip:čtěte také náš článek s rady a tipy na výběr kanceláře

autor článku: Mgr. Jan DufekKomerce