Jak si vybavit kancelář

Firmy, ale stejně tak freelanceři často bojují s tím, jak vybavit kancelář, aby byla pohodlná pro kolegy, ale zároveň dostatečně reprezentativní pro klienty. Připravili jsme proto několik rad a tipů, jak si vybavit kancelář. Stačí zvolit správný nábytek a vhodně ho rozmístit. Své dělá také dostatek světla nebo různé dekorace, které mohou interiér kanceláře zútulnit.

Firmy, ale stejně tak freelanceři často bojují s tím, jak vybavit kancelář, aby byla pohodlná pro kolegy, ale zároveň dostatečně reprezentativní pro klienty. Připravili jsme proto několik rad a tipů, jak si vybavit kancelář. Stačí zvolit správný nábytek a vhodně ho rozmístit. Své dělá také dostatek světla nebo různé dekorace, které mohou interiér kanceláře zútulnit.

 

Udělejte si kanceláře pohodlné a ergonomické

Během týdne v kanceláři trávíme mnoho času. Běžně je to okolo 40 hodin. To není zrovna málo. Je proto důležité si pobyt v kanceláři co nejvíce zpříjemnit. Vytvoření pohodlného prostředí navíc může podpořit vaši kreativitu při práci, která výrazně přispívá k efektivnějšímu řešení problémů. Pokud nepotřebujete reprezentativní prostředí a máte spíše menší kanceláře, můžete je vybavit o to pohodlněji.

Myslete také na ergonomii. Je důležité vyhnout se zdravotním problémům, které by vás mohli při práci omezovat. Proto si pořiďte do kanceláře ergonomický nábytek, tedy takový, který nebude mít negativní vliv na vaše zdraví. Důležitý je v tomto ohledu především pracovní stůl (ideálně polohovatelný) a kvalitní židle. Na tomto vybavení kanceláře byste rozhodně neměli šetřit. Důležitý je pak ještě kvalitní monitor, abyste zbytečně nenamáhali oči.

moderní kancelare

Myslete na dostatek denního světla

Během dne je důležité dbát na dostatek světla. Jestliže nemáme přirozené denní světlo, jsme unaveni a méně výkonní. Vhodné je proto kancelářský nábytek umístit co nejblíže k oknu – ideálně přímo kolmo k němu. Čím více je kancelář prosklená a dopadá dovnitř denní světlo, tím samozřejmě lépe. Nicméně je dobré se zamyslet také nad vnitřním osvětlením.

Interiérové osvětlení kanceláře by mělo být ideálně v denní bílé, aby se co nejvíc přiblížilo dennímu světlu. Doporučujeme proto LED zářivky v chromatičnosti 5 000 až 6000 Kelvinů. Takové světlo je neutrální, ideální k práci a podporuje výkonnost.

 

Dekorace dokreslí celkový ráz kanceláře

Přestože se to na první pohled nezdá, dekorace dokážou skvěle dotvořit celkový ráz kanceláří. Jsou skvělým tipem pro všechny, kteří neví, jak vybavit kancelář. Vhodné dekorace oživí interiér a vnesou do něj přesně takovou atmosféru, kterou potřebujete. Nepřehánějte to ale s dekoracemi, myslete spíše minimalisticky. Použijte praktické dekorace, jako jsou třeba květiny – zelená dodá interiéru život. Další správnou a funkční dekorací jsou například designové stolní lampičky nebo designové centrální osvětlení.

moderní kanceláře

Reprezentativní kanceláře pro vaše klienty

Pokud není možné vybavení kanceláře dobře skloubit s vaší osobní pohodou a zároveň reprezentativním charakterem, zvolte si jednu místnost, kde budete jednat se svými klienty. Tomu přizpůsobte vše, co bude potřeba. Doporučujeme takový interiér spíše neutrální, ale zároveň příjemný. Rozhodně by se v něm vaši klienti měli cítit dobře. Taková kancelář by měla být elegantní, ale zároveň střídmá, účelná a samozřejmě bez rušivých elementů.

autor článku: Mgr. Jan DufekKomerce