• Úvod
 • Blog
 • Rady a tipy
 • Hledáte pronájem prostor pro kliniku nebo ordinaci v Brně? Pomůžeme vám

Hledáte pronájem prostor pro kliniku nebo ordinaci v Brně? Pomůžeme vám

Najít vhodné prostory pro kliniku nebo ordinaci není vůbec snadné. Musíte dobře znát odborné požadavky na provozování zdravotnických center a zároveň mít dobrou znalost realitního trhu. Pokud hledáte nové prostory pro svou praxi, využijte našeho unikátního portálu s konzultanty, kteří se zaměřují na Brno a okolí. Máme zkušenosti se sháněním nových prostor pro lékařské praxe a víme, jaké požadavky by měly prostory splňovat. Ušetříte si tím čas a rychle najdete ideální prostory, které splní vaše náročné požadavky.

Najít vhodné prostory pro kliniku nebo ordinaci není vůbec snadné. Musíte dobře znát odborné požadavky na provozování zdravotnických center a zároveň mít dobrou znalost realitního trhu. Pokud hledáte nové prostory pro svou praxi, využijte našeho unikátního portálu s konzultanty, kteří se zaměřují na Brno a okolí. Máme zkušenosti se sháněním nových prostor pro lékařské praxe a víme, jaké požadavky by měly prostory splňovat. Ušetříte si tím čas a rychle najdete ideální prostory, které splní vaše náročné požadavky.

 

Co se dozvíte?

 

Víme, jak se liší ordinace od běžných kanceláří

Na trhu je mnoho nabídek nemovitostí, které by mohly na první pohled vyhovovat. Ovšem my víme, co je důležité brát v úvahu, a co vše by měly prostory ordinace splňovat. Ať už jsou to nároky na hygienu, bezpečnost nebo přístupnost. Nabídneme vám skutečně jen ty prostory, které vše splňují – pak už záleží jen na vás. Na co všechno se při výběru zaměřujeme?

 • Dostatečné a oddělené zázemí pro zdravotníky i pacienty.
 • Přemýšlíme, jestli má objekt vhodně přizpůsobenou čekárnu.
 • Vyhledáváme prostory s bezbariérovým přístupem.
 • Posuzujeme, zda jsou prostory dostatečně aseptické.
 • Jako benefit vnímáme například možnost odděleného vstupu pro zdravotníky a pacienty.
 • Samozřejmě posuzujeme dobrou dostupnost autem, MHD a jinými dopravními prostředky.

dentalni-ordinace

Na co při hledání ideálních prostor klademe důraz?

Hned na začátku bereme v úvahu zaměření lékařského centra nebo ordinace. Díky naším mnohaletým zkušenostem víme, že různé odbornosti mohou mít odlišné požadavky na prostor a vybavení. Například psychoterapeutická praxe má menší nároky než rehabilitační centra – prostory se výrazně liší a pro každou praxi mohou být rozdílné. Víme, že na specializovaná centra, jako je například estetická chirurgie, stomatologie a další, jsou kladeny přísnější požadavky. Posuzujeme tak vhodnost pro konkrétní obor medicíny, stejně jako i možnost rekolaudace daných prostor na zdravotnické zařízení.

 

Jak při hledání zdravotnických prostor postupujeme

Ze všeho nejdřív si společně s klientem specifikujeme požadavky a podmínky nezbytné pro provoz dané ordinace. Z naší zkušenosti víme, na co se zaměřit a jaké prostory hledat. Poté vytipujeme ty nejvhodnější prostory v Brně a detailně vás s nimi seznámíme. U těch, které vás zaujmou, domluvíme prohlídky, abyste si ověřili, že skutečně ve všem splňují vaše požadavky a jsou vhodné pro provoz zdravotnického zařízení. Navíc s majitelem projednáme možnosti změn a rekolaudace prostor, aby byly co nejvíce přizpůsobeny vašim potřebám.

 

Jaké hlavní typy ordinací zajišťujeme?

Nejčastěji se na nás obrací lékaři, kteří hledají prostory pro zubaře, praktické lékaře nebo gynekology. Zkušenosti ale máme také s většími projekty, pro které jsme úspěšně našli vhodné prostory.

 • Reprodukční kliniky, které měly velmi specifické požadavky.
 • Fyzioterapeutická a rehabilitační centra, kde byl kladen důraz na dostatek prostoru.
 • Plastické a estetické chirurgie, kde bylo nutné zajistit dostatečné zázemí a bezvadnou přístupnost.
 • A mnoho dalších lékařských profesí se specifickými požadavky.

ordinace pronajem

Hledáte ordinaci v Brně? Najdeme vám ji

Vyhledat v Brně a okolí vhodné prostory pro provozování praxe je náročné, stojí mnoho času, ale i financí, pokud nemáte dobrou znalost zdejšího trhu. Potřebujete rozšířit svou ordinaci nebo hledáte úplně nové prostory? Obraťte se na nás. Pomůžeme vám najít nejlepší možné prostory.

 

Máte nějaký dotaz?

Vyplňte tento formulář a my se Vám brzy ozveme.

autor článku: Mgr. Jan DufekKomerce